Deweloperzy Usługi deweloperskie

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera w Lublinie ?

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera w Lublinie? Rynek mieszkaniowy w stolicy Lubelszczyzny jest bardzo zróżnicowany. Istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się nieruchomościami, jednak wybór odpowiedniego dewelopera w Lublinie może sprawiać pewne trudności. Którą firmę deweloperską z Lublina wybrać oraz na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Opinie na temat dewelopera

Wybór dewelopera w Lublinie jest duży, zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretnym przedsiębiorcą, warto zasięgnąć opinii na jego temat. W tym celu pomocny może okazać się Internet, gdzie w prosty i szybki sposób na różnych forach internetowych odnajdziemy informacje na temat danego dewelopera z Lublina. Można także zapytać znajomych, którzy mają za sobą zakup nowego mieszkania i korzystali z usług dewelopera w Lublinie. Wtedy możemy się upewnić, czy dana firma deweloperska jest profesjonalna i rzetelna, a jej usługi są godne polecanie. Zakup mieszkania to poważna inwestycja, dlatego warto wcześniej dobrze się do niej przygotować

Poprzednie inwestycje dewelopera

Dobrą wizytówką każdej firmy deweloperskiej są jej poprzednie inwestycje. Jeśli mamy możliwość zobaczenia, jak wyglądają wcześniejsze nieruchomości danego dewelopera, wówczas możemy zorientować się, jak wyglądają prace, jaki jest stan nieruchomości oraz jak przebiega współpraca. Wielu deweloperów przynależy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który gromadzi szczegółowe dane na temat historii przedsiębiorstwa oraz poprzednich inwestycji danego dewelopera.

Prospekt informacyjny dewelopera

Każdy deweloper w Lublinie, a także w innych miastach powinien mieć sporządzony dokument, który zawiera szczegółowe informacje na temat danej inwestycji. W jego skład wchodzą:

Część ogólna:

  • Dane dewelopera (kontaktowe i identyfikacyjne)
  • Wykaz poprzednich inwestycji oraz opis doświadczeń dewelopera
  • Warunki odstąpienia od umowy
  • Dane dotyczące inwestycji

Część szczegółowa:

  • Cena za metr kwadratowy
  • Liczba lokali, kondygnacji i miejsc garażowych
  • Standard prac wykończeniowych
  • Dostępne w budynku media

Taki dokument jest wymagany ustawowo i stanowi także element umowy deweloperskiej.

 

Bez względu na to, na jakiego dewelopera się zdecydujemy, warto wcześniej zapoznać się bliżej z ofertą firm deweloperskich w Lublinie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać inwestycję najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

 

1 Comment

Leave a Comment